

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 6 mm |
| Width | 3.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.1938 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Accuracy | 0.002 % |
| Series Resistance | 50 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Drive Level | 100 µW |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03123
Ext.Price$1.03123
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03123 | $1.03123 |
| 10 | $0.85459 | $8.54590 |
| 25 | $0.78175 | $19.54375 |
| 50 | $0.71512 | $35.75600 |
| 100 | $0.65417 | $65.41700 |
| 300 | $0.62955 | $188.86500 |
| 500 | $0.60586 | $302.93000 |
| 1000 | $0.58249 | $582.49000 |
